Projekt w trakcie poszukiwań finansowania

Aktualnie Fundacja jest w posiadaniu 4 łodzi wyposażonych w silniki zaburtowe, spalinowe. W ramach innowacji skierowanych na ochronę klimatu i środowiska wodnego, projekt będzie polegać na wymianie zaburtowych, spalinowych silników na silniki elektryczne stacjonarne (niewidoczne z zewnątrz), co uatrakcyjni ofertę, zminimalizuje emisję spalin oraz hałasu w samym Centrum Gdańska, a dodatkowo przyczyni się do rozwoju lokalnej firmy, która jest na etapie rozpoczynania działalności związanej z przekształcaniem łodzi napędzanych silnikami spalinowymi, na łodzie z silnikami elektrycznymi.

W ramach proponowanego przedsięwzięcia powstaną pierwsze w historii Galary napędzane elektrycznie służące zarówno lokalnej społeczności jak i turystom.

W ramach przedsięwzięcia pragniemy zachęcić mieszkańców i turystów do korzystania z usług znacznie bardziej ekologicznych (w przeciwieństwie do tego co oferuje znaczna większość konkurencji), co w długofalowej relacji może już mieć przełożenie na klimat, a na pewno wyrabiać wśród społeczności dobre, ekologiczne nawyki.

Z pasji do wody i tradycji