Rejs Galarem po Gdańsku

Weź udział w interesującym i relaksującym rejsie po Gdańsku na pokładzie kameralnej, przestronnej, 12-osobowej repliki zabytkowej polskiej łodzi typu Galar. Dzięki niewielkiej liczbie pasażerów poczujesz się swobodnie i wyjątkowo. Odkryj Gdańsk z perspektywy wody – z perspektywy, z której widać znacznie więcej a dzięki naszej łodzi dotrzesz do miejsc niedostępnych dla większych jednostek. Poznaj bogatą historię Gdańska, zabytki oraz zobacz jak miasto wygląda współcześnie

Rejs Galarem po Gdańsku

Poznaj Gdańsk z poziomu wody, płynąc na pokładzie repliki polskiego statku rzecznego, który użytkowano przez ponad 400 lat. Statki tego typu były w użyciu głównie w XVIII wieku.

Rozpocznij rejs z Przystani Galar zlokalizowanej przy gdańskiej stoczni, która niegdyś stanowiła miejsce pracy dla prawie 18 tysięcy osób i była niedostępna dla zwiedzających przez ponad 170 lat. Gdańska stocznia powstała po 1945 roku w miejscu dawnych niemieckich stoczni. To stąd wywodzi się NSZZ „Solidarność”. Ten powstały w 1980 roku związek zawodowy doprowadził do upadku komunizmu w Polsce.
Przepłyń Motławą przez centrum Starego Miasta. Dowiedz się wielu ciekawych informacji i zobacz dużo atrakcji turystycznych w Gdańsku, w tym tereny po zamku krzyżackim, Długie Pobrzeże z bramami wodnymi prowadzącymi do miasta, słynnego drewnianego Żurawia z XV wieku oraz urokliwe stare kamienice i ich nowe otoczenie. Kontynuuj rejs, podziwiając inne zabytki i nowe zabudowania Wyspy Ołowianki i Wyspy Spichrzów. Rejs Galarem po Gdańsku to również wyjątkowa i niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć z bliska specjalistyczne statki, portowe dźwigi będące symbolem miasta i nabrzeże Portu Gdańsk.

Zakończ rejs Galarem po Gdańsku w tym samym miejscu, z którego wyruszyłeś lub zapytaj się kapitana o możliwość zakończenia rejsu nieco bliżej Starego Miasta.

woda butelkowana, koc, audioprzewodnik, kamizelka ratunkowa

ul. Dokowa 1, 80-863 Gdańsk (wejście od ulicy Popiełuszki)

Na całym terenie Stoczni Cesarskiej obowiązuje opłata parkingowa w wysokości 2zł za godzinę lub 8zł za 24 godziny. Opłaty można dokonać bezpośrednio w parkomacie lub przez aplikację ePARK

Co zabrać ze sobą?

Ubierz się odpowiednio do pogody – łódź jest otwarta, dzięki czemu możesz cieszyć się widokiem w pełnej okazałości. 

Na łodzi dozwolone jest spożywanie własnych napojów oraz jedzenia.

Akceptujemy zwierzęta domowe (bez dodatkowej opłaty) – pies musi mieć założony kaganiec podczas rejsu. W przypadku wyrządzonych szkód przez zwierzę – pełną odpowiedzialność ponosi właściciel/ opiekun zwierzęcia.

Dla kogo?

Dla wszystkich – dorosłych, młodzieży, dzieci, rodzin, osób niepełnosprawnych, firm, szkół, grup zorganizowanych

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu: hello@galar.org

Bestseller w Gdańsku

2019, 2020

5/5
Galarem po Stoczni
Galarem na Zachód Słońca
Nocny Rejs po Stoczni
Wynajem Galarów

Napisz opinię i odbierz 10% rabatu na swój kolejny rejs!

*10% rabatu za napisanie opini nie łączy się z innymi promocjami i rabatami

Andrzej
Poland
Czytaj więcej
Wspaniała podróż po Gdańsku od strony wody, której tu pełno. Czuliśmy się jak w Wenecji ale nasze wrażenia były jeszcze większe. Co za wspaniale miasto, polecamy każdemu. Pomysł galara znakomity, przemiła obsługa i wiele ciekawych informacji podanych w milej formie. Do wykorzystania absolutnie przy okazji pobytu w tym cudownym mieście.
Witold
Poland
Czytaj więcej
Wrażenie bardzo dobre, dużo wiadomości o historii Gdańska.
Monika
Poland
Czytaj więcej
Wynajęliśmy cała łódkę i był to strzał w 10. Idealny sposób na spędzenie udanego wieczoru. Gdansk z tej perspektywy robi świetne wrażenie, ekipa sympatyczna, sam galar wbrew pozorom super stabilny mega relaksująca wycieczka, zdecydowanie polecam!
Renata
Poland
Czytaj więcej
Wspaniała atmosfera, profesjonalny przewodnik z bardzo dużą wiedzą, najlepsza okazja, aby zobaczyć Gdańsk z innej strony!!!! Polecamy!!!
Sebastian
Poland
Czytaj więcej
Bardzo miła podróż z przewodnikiem. Świetnie nadaje sie dla rodzin z dziećmi jaki i dla starszych osób. Polecam! 🙂
Poprzedni
Następny

GDAŃSK. MIASTO-RZEKA
Pierwsze wzmianki o Gdańsku pochodzą z roku 997, kiedy przybył tu św. Wojciech, podróżujący z misją do Prus. W pochodzącym z roku 1000 Żywocie Świętego Wojciecha zapisano nazwę „urbs Gyddanyzc”. Słowo „urbs” oznacza miasto, a łaciński sposób zapisu nazwy Gdańsk wskazuje na to, że miała ona wówczas brzmienie słowiańskie, o czym świadczy charakterystyczna końcówka -sk (zapisana jako -zc). Szukając jednak znaczenia nazwy Gdańsk, trzeba sięgnąć do źródłosłowu pruskiego, czyli do mowy, którą posługiwał się lud Bałtów zamieszkujących tereny po drugiej stronie Wisły. W tym języku słowa o podobnie brzmiącym rdzeniu oznaczały ‘teren podmokły’, ‘mokradło’. Wszystko wydaje się więc zgadzać – Gdańsk rzeczywiście znajduje się na podmokłym terenie, który przed zastosowaniem licznych zabiegów melioracyjnych musiał przypominać trzęsawisko. Jest jednak także inne wytłumaczenie nazwy Gdańsk, a właściwie nie tyle inne, co mniej bezpośrednie. Najprawdopodobniej bowiem pruskie słowo z rdzeniem ‘gd’ (dziś nieznane) było wcześniejszą nazwą Motławy. I dopiero od rzeki przeszło na osadę znajdującą się nad jej brzegiem. W nazwie Gdańsk można zatem widzieć i miasto, i rzekę. Ma to swoje głębokie uzasadnienie, nie tylko w źródłosłowie nazwy, ale też w powiązaniu niemal całej historii miasta z rzeką. Rozwój grodu, dobrobyt, praca i życie wielu pokoleń ludzi, ale też klęski żywiołowe i odbudowa ze zniszczeń oraz kataklizmów to wspólne dziedzictwo dwóch żywiołów – natury, reprezentowanej przez rzekę, i kultury, przyniesionej i rozwijanej tu przez ludzi. Gdańsk rozkwitał dzięki swojemu dogodnemu położeniu nad rzeką tuż u ujścia do Bałtyku i umiejętnościom przybyłych tu ludzi, którzy potrafili wykorzystać warunki naturalne do celów gospodarczych. Przez ponad 1000 lat historii Gdańska wszystko w nim podlegało ciągłej zmianie. Począwszy od ukształtowania terenu, przeobrażonego z mokradeł w miejsce, na którym stanęły murowane kamienice, dźwigi portowe i okazałe świątynie, a skończywszy na przynależności państwowej, która zmieniała się kilkanaście razy: Królestwo Polskie, Księstwo Pomorskie, Księstwo Krakowskie, państwo zakonu krzyżackiego, powtórnie Królestwo Polskie, Rzeczpospolita Obojga Narodów, Królestwo Prus, Wolne Miasto Gdańsk (pod kuratelą Cesarstwa Francuskiego), ponownie Królestwo Prus, Cesarstwo Niemieckie, Rzesza Niemiecka (zwana Republiką Weimarską), ponownie Wolne Miasto Gdańsk (tym razem pod kuratelą Ligi Narodów), III Rzesza, Polska Rzeczpospolita Ludowa i Rzeczpospolita Polska! Jakże ważne musiało być to miejsce na mapie, skoro tak często było źródłem sporów. O Gdańsk toczyli boje Pomorzanie z Piastami, Piastowie z Brandenburczykami, Brandenburczycy z Krzyżakami, Krzyżacy z gdańszczanami i Królestwem Polskim, gdańszczanie i Królestwo Polskie ze Szwedami, gdańszczanie jako zwolennicy Stanisława Leszczyńskiego z Rosją, która była mu przeciwna, gdańszczanie z Prusami, Prusy z Francją, Polska z hitlerowskimi Niemcami i hitlerowskie Niemcy ze Związkiem Radzieckim.